Fermion: LWLP5000 Differential Pressure Sensor – ±500pa 壓差感測器
  • Home
  • Shop
  • 感測器 / 傳感模組, 環境感測, 壓力 / 彎曲 / 震動
“50kg 稱重感測器 1000 歐 電阻應變半橋式傳感器” has been added to your cart.
相關商品
  • -22%
    Grove High Precision Barometric Pressure Sensor (DPS310) 高精度氣壓感測器
    Add to wishlist
    壓力 / 彎曲 / 震動
    0 out of 5
  • -28%
    20kg 直桿式稱重傳感器 微型稱重傳感器
    壓力 / 彎曲 / 震動
    0 out of 5
  • -14%
    已售完
    FlexiForce Pressure Sensor - 25lbs (1" area)FlexiForce Pressure Sensor - 25lbs (1" area)
    查看內容
    FlexiForce Pressure Sensor – 25lbs (1 area) 壓力感測器
  • -22%
    已售完
    SparkFun OpenScaleSparkFun OpenScale
    查看內容
    SparkFun OpenScale 多功能秤重感測器
  • -21%
    Force Sensitive Resistor 0.5"Force Sensitive Resistor 0.5"
    Force Sensitive Resistor 0.5 壓力感測器
  • -10%
    預留位置
    Piezo Vibration Sensor – Large with Mass 壓電振動感測器模組
  • -11%
    預留位置
    SoftPot Membrane Potentiometer – 500mm 線性觸摸電位器
  • -17%